چاره روحانی برای سنگی که احمدی نژاد ته چاه انداخت

ساخت وبلاگ
چکیده : سه شنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۶، ۰۹:۲۹ ق.ظ روزنامه شرق: احمدی‌نژاد سنگی ته چاه انداخت که هر دولتمرد عاقلی... با عنوان : چاره روحانی برای سنگی که احمدی نژاد ته چاه انداخت بخوانید :

سه شنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۶، ۰۹:۲۹ ق.ظ


روزنامه شرق: احمدی‌نژاد سنگی ته چاه انداخت که هر دولتمرد عاقلی پس از او هم، به سادگی نمی‌تواند چاره‌ای برای اوضاع به‌هم‌ریخته «مسکن مهر» او پیدا کند. اما حالا سازوکارهایی برای بهینه‌کردن استفاده از مسکن‌های مهری که با بی‌مهری متقاضیان مواجه شده‌اند، پیدا شده. دولت بر آن شده تا با کمک بنیاد مسکن، مسکن‌های مهری را که متقاضی ندارند،
 
با تسهیلات و کمک‌های ویژه به اقشاری که توان تأمین مسکن ندارند، بدهد. معاون امور مسکن شهری بنیاد مسکن با تشریح جزئیات طرح مسکن حمایتی و اجتماعی از پرداخت کمک هفت‌میلیون‌تومانی بلاعوض برای خرید مسکن مهر فاقد متقاضی خبر داد.جواد حق‌شناس با اشاره به اینکه طبق قانون اساسی تأمین مسکن برای اقشاری که توان تأمین مسکن را ندارند بر عهده دولت است، گفت: مسکن اجتماعی برای چهار دهک برنامه‌ریزی شده است که شامل دو فصل کلی مسکن حمایتی و مسکن اجتماعی و شامل هفت برنامه است.
 
حق‌شناس به جزئیات مسکن حمایتی پرداخت و ادامه داد: در قالب طرح مسکن حمایتی، دولت برای آن دسته از افرادی که قادر به تأمین زمین برای ساخت مسکن هستند، تسهیلاتی برای تأمین مسکن به صورت ملکی در نظر می‌گیرد. معاون امور مسکن شهری بنیاد مسکن تأکید کرد: سه برنامه در مسکن حمایتی پیش‌بینی شده است؛ کسانی که تمایل به ساخت مسکن دارند، می‌توانند از تسهیلات (بر حسب جمعیت شهرها) ۳۰ ، ۴۰ و ۵۰ میلیون تومانی استفاده کنند.
 
وی افزود: تسهیلات ۳۰میلیون‌تومانی برای شهرهای زیر ۲۰ هزار جمعیت، ۴۰ میلیون تومان برای شهرهای ۲۰۰ تا ۵۰۰‌ هزار نفر و همچنین تسهیلات ۵۰میلیون‌تومانی برای بیش از ۵۰۰ هزار نفر در نظر گرفته شده است. حق‌شناس با بیان اینکه افرادی که زمین دارای پروانه ساختمانی دارند، می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند، گفت: نوع دوم مسکن حمایتی به صورت خرید مسکن ملکی است؛ به گونه‌ای که افراد در همان شهری که ساکن هستند، می‌توانند مسکنی تا ۲۰ سال ساخت خریداری کنند.
 
این طرح کمک می‌کند افراد برای خرید از تسهیلات استفاده کنند. وی با بیان اینکه کمک به خرید مسکن مهر در این طرح برنامه‌ریزی شده است، تصریح کرد: اگر تقاضا برای مسکن مهر فاقد متقاضی وجود داشته باشد، تا هفت میلیون تومان کمک بلاعوض دریافت می‌کنند. حق‌شناس با تأکید بر اینکه در برنامه مسکن حمایتی ۳۵ هزار نفر از تسهیلات این طرح استفاده می‌کنند، گفت: در سال ۹۶، ۱۰ هزار واحد برای ساخت مسکن، ۲۰ هزار واحد برای خرید مسکن ملکی، پنج هزار واحد برای مسکن مهر فاقد تقاضا از تسهیلات مسکن حمایتی برخوردار می‌شوند. معاون امور مسکن شهری بنیاد مسکن، طرح مسکن اجتماعی را برای گروهی از متقاضیانی که آورده لازم را برای ساخت یا خرید ندارند، دانست و گفت: در مسکن اجتماعی، برنامه دولت در قالب مسکن اجاره‌ای است.
موافقین۰ مخالفین۰ ۹۶/۰۳/۳۰
...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : سه شنبه 30 خرداد 1396 ساعت: 22:39