دستور روحانی برای تکمیل مسکن مهر تا پایان سال

ساخت وبلاگ
چکیده : خبرگزاری مهر: به نقل از وزارت راه و شهرسازی، احمد اصغری مهرآبادی در آیین بهره برداری از یکهزار و ۱۳... با عنوان : دستور روحانی برای تکمیل مسکن مهر تا پایان سال بخوانید :

خبرگزاری مهر: به نقل از وزارت راه و شهرسازی، احمد اصغری مهرآبادی در آیین بهره برداری از یکهزار و ۱۳۶ واحد مسکن مهر لرستان افزود: در دولت یازدهم ۹۰۰ هزار واحد مسکن مهر در کشور تکمیل و ۵۵ درصد اسناد اعیانی آن اخذ شده و تسهیلات بانکی را ۲ مرحله از ۲۵۰ میلیون ریال به ۴۰۰ میلیون ریال افزایش دادیم.

وی با اشاره به اینکه همچنین در این مدت زمان پرداخت اقساط تسهیلات از ۱۵ به ۲۰سال تغییر یافت، بیان کرد: به علت مکان‌یابی‌های نادرست بخشی از واحدهای مسکن مهر در کشور بدون متقاضی مانده است.

وی اضافه کرد: تنها یکهزار و ۱۲۰ واحد مسکن مهر در لرستان باقی مانده که جشن پایان مسکن مهر را در این استان تا پایان سال خواهیم گرفت.

اصغری مهرآبادی به دستور رئیس جمهوری به وزارت راه و شهرسازی برای تکمیل و اتمام طرح مسکن مهر تا پایان امسال اشاره کرد و گفت: در استان‌های زنجان و یزد پرونده مسکن مهر بسته شده و در ۱۰ استان دیگر تا پایان آذرماه مسکن مهر به اتمام می‌رسد.

وی افزود: در کشور ۱۱۰هزار واحد فاقد متقاضی وجود دارد که شرایط تاهل ، پنج سال سکونت، نداشتن مالکیت خصوصی و نگرفتن زمین از دولت را حذف کرده ایم تا متقاضیان بتوانند از شرایط حاضر استفاده کنند.

به گفته وی ۲هزار و ۵۰۰ واحد آموزشی مسکن مهر در کشور نیاز داریم که ساخت ۵۰۰ واحد آموزشی آن توسط راه و شهرسازی آغاز شده و ۲۴۰ واحد آن تاکنون به بهره برداری رسیده است.

مهرآبادی با بیان اینکه درحال حاضر تمام شرایط از جمله تاهل، پنج سال سکونت و غیره برای واگذاری واحدهای بدون متقاضی حذف شده است گفت: تاکنون یک میلیون و ۹۶۰ هزار واحد مسکن در کشور تکمیل شده است و ۹۰ هزار واحد در حال ساخت تا پایان سال باید به بهره‌برداری برسد تا پرونده مسکن مهر بسته شود.

وی افزود: ۳۶ هزار واحد در محاکم قضایی و دادگاه ‌های کشور وجود دارد که با دستور قاطع مسئولان و پیگیری موضوع برای ۱۴ هزار پرونده رای قطعی صادر شده و مابقی نیز در اولویت قرار دارند.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر با بیان اینکه هیچ پروژه مسکن مهری را بدون زیرساخت افتتاح نکرده‌ایم گفت: ۲ هزار واحد آموزشی در سطح کشور نیاز داریم؛ ساخت این واحدهای آموزشی نیازمند اعتبار است.

اصغری مهرآبادی اظهار کرد: تلاش ما این است که طرح‌های بدون معارض تا پایان امسال به بهره برداری برسند.

دستور,روحانی,تکمیل,پایان,...
نویسنده : بازدید : 7 تاريخ : دوشنبه 13 شهريور 1396 ساعت: 11:30